Do jakiego przedszkola posłać swojego malucha?

Zwykły wpis
Do jakiego przedszkola posłać swojego malucha?

Coraz częściej rodzice, już po pierwszych urodzinach dziecka, zaczynają planować do jakiego przedszkola je posłać. Z jakiego powodu zastanawiają się nad tym z tak dużym wyprzedzeniem? Ponieważ do wybranych przedszkoli, rejestrowanie dziecka zabiera bardzo dużo czasu. Dlatego opiekunowie starają się przygotowywać już swoje dwuletnie i trzyletnie dzieci do funkcjonowania między rówieśnikami.

Jakie przedszkole warto wybrać?

Już nawet nie chodzi tutaj wcale o wybór położenia przedszkola, które teoretycznie powinno być po sąsiedzku względem miejsca naszego zamieszkania. Ale rodzice mają ogromny dylemat w takim kontekście, czy ma być to przedszkole publiczne, czy może zdecydowanie lepiej wydawać pieniądze na niepubliczne. Jak najbardziej dostrzegalna dysproporcja, jaka się będzie nasuwać, dotyczy finansów. Przedszkole państwowe jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne. Wydatek związany z kształtowaniem kilkulatka najczęściej obejmuje wyłącznie wydawane posiłki oraz większa ilość godzin. To i tak o wiele mniej, niż w prywatnych siedzibach, w których często sumowane są koszty za praktycznie każdą rzecz.

Przedszkole prywatne – zalety

Z pewnością siedziby prywatne wyróżniają się głównie tym, iż oferują zdecydowanie więcej zajęć dla podopiecznych. A tak na pewno tak można wywnioskować z broszur informacyjnych. Dzieci poświęcają czas na naukę języków obcych, rytmiki, rysunku oraz innych interesujących rzeczy. W niepublicznym przedszkolu właściwie podopieczni mają o wiele więcej szans na rozwijanie swoich zdolności. Nie jest niczym nienaturalnym tak więc, iż ambitni rodzice przeglądają ulotki tego typu przedszkoli.

Następną mocną stroną jest to, iż placówki prywatne są czynne dosłownie od samego rana do późnego wieczora. Dla zabieganych rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swojego dziecka, na pewno jest to duży komfort.

Czy przedszkola publiczne są gorsze?

Jeśli za coś wydajemy zdecydowanie mniej pieniędzy, automatycznie nasuwa się nam myśl, że jest coś gorszej jakości. W przypadku przedszkoli publicznych to mija się z prawdą. Najwięcej będzie w końcu zależało od samej dyrekcji, a także tego jakie będzie podejście do rozwoju podopiecznych. W różnych przedszkolach państwowych, dzieci posiadają podobne szanse na opanowanie dużej liczby ciekawych umiejętności, jeśli rodzice zapiszą je na dodatkowe zajęcia między innymi z rytmiki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.