Czy spożywanie kranówki jest zdrowe?

Zwykły wpis
Czy spożywanie kranówki jest zdrowe?

Dosłownie w każdym miejscu możemy spotkać się z ofertami wód źródlanych, które są zwykle określane jako podstawa egzystencji. Co do tego nie ma żadnych sprzeczności – picie wody, zwłaszcza w wyznaczonych proporcjach, jest bardzo zdrowe. Czy jednak w każdej sytuacji powinniśmy kupować wodę butelkowaną?

Najczęściej picie wody z kranu kojarzy się z dostarczaniem do swojego organizmu dużej liczby zanieczyszczeń. Tego typu woda w rzeczywistości nie mogłaby być w ogóle dopuszczona do użytku. W związku z tym Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne są odpowiedzialne za jej sprawdzenie a także bieżące powiadamianie mieszkańców konkretnych regionów czy woda jest dobra do spożywania.

Polacy są nieufni

Mimo oficjalnego przyzwolenia picia wody pochodzącej bezpośrednio z kranu, bardzo duża liczba mieszkańców Polski i tak woli wodę mineralną w butelkach. Obawiają się, iż od surowej wody, jaka leci prosto z kranu na przykład zachorują na kamicę. Jak najbardziej jest to całkowicie niesłuszny stereotyp.

Albo jeśli faktycznie chcą skorzystać z wody pochodzącej bezpośrednio z kranu w takiej sytuacji między innymi decydują się na jej przegotowanie lub przefiltrowanie. To ostatecznie ma pomóc osiągnąć taki skutek, iż woda nie będzie odpowiedzialna za tworzenie się osadu w czajniku lub garnkach. A to odbywa się tak naprawdę za sprawą pozbycia się z wody magnezu i wapnia, które jak często czytamy na butelkach, są dodawane do wody źródlanej. Czy to nie wygląda jak prawdziwy paradoks? Faktycznie dajemy się często oszukiwać wszystkim ofertom wód mineralnych?

Cechy zdrowej wody

Jak najbardziej doprowadzana do nas woda jest kompletnie przebadana, jak i także przefiltrowana. Co nie staje się powodem do tego, że nie powinniśmy sprawdzać, jaki ma wygląd i jaki ma zapach. Właśnie po tych właściwościach możemy oznajmić czy woda pobierana z naszego kranu faktycznie jest dobra do spożycia, czy jednak nie. Jeśli jest bezbarwna oraz bezwonna, to jest doskonałym przykładem wody zdatnej do picia. Natomiast jeżeli cechuje się już konkretnym zapachem albo odcieniem, warto być zdystansowanym.

Nie jest to żadną tajemnicą, iż w naszym kraju coraz częściej mamy do czynienia z propagatorami spożywania wody z kranu. Nawet w ramach tej akcji nabyć estetyczną solidną butelkę z tekstem marketingowym, zachęcającym właśnie do swojej wody. Czasami jest to tylko kwestia nauczenia się dobrego nawyku. A jego efektem będzie nasze zdrowie i oszczędność pieniędzy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.