Woda dowożona w beczkach

Zwykły wpis

Podczas kataklizmów takich jak powódź często dochodzi do uszkodzenia linii wodociągów, co rodzi trudności z dostępem do zdatnej do użycia wody. Równie trudnym momentem, w którym mamy problem z niedoborem wody pitnej jest czas suszy.

W takim wypadku bardzo ważne jest zapewnienie alternatywnych sposobów na dowóz wody w miejsca, które są problemy.

Jak władze radzą sobie w takich momentach?

Wymagane są rozwiązania nieskomplikowane, które były już przetestowane w innych, awaryjnych przypadkach. Sprawdzonym rozwiązaniem jest dowożenie wody w specjalistycznych beczkach. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest to, iż w trakcie jednego transportu można zabrać dużą ilość wody. Te największe baki mają pojemność do kilkuset litrów, co powoduje że woda pitna zabezpieczana jest większej rzeszy osób, które nie mogą liczyć na inne kanały dostępu do wody zdatnej do picia.

Dowóz wody w beczkach jest rozwiązaniem czasowym, które sprawdza się idealnie w pierwszych dniach, tygodniach po przejściu powodzi czy też innego potężnego żywiołu. Specjalne beczkowozy przyjeżdżają w miejsca bez dostępu do wody w wyznaczonych godzinach. Czynią to niezawodnie, dzień po dniu.

W niektórych sytuacjach możliwe jest zakupienia wody dowożonej przez specjalne beczkowozy. Jest to bardzo kosztowna usługa, jednak możne z niej korzystać w przypadku indywidualnej sytuacji. Jeśli chcemy korzystać z takiego sposobu dostarczania wody pitnej pod wskazany adres, konieczne jest udanie się do swojego zakładu wodociągów. Tam wystosowuje się w tym celu specjalny wniosek. Wypożyczenie beczkowozów jak już podkreślaliśmy jest jednak dość drogą usługą. Godzina wynajęcia beczkowozu z wodą pitną kosztuje przeważnie niemal 150 złotych. Nie dziwi więc fakt, iż woda dowożona beczkowozami jest stosowana wyłącznie w momentach awaryjnych, kiedy warunki stricte sanitarne uniemożliwiają na dostarczenie jej poprzez miejskie wodociągi.

Destylowana woda pochodząca z beczek jest zdecydowanie zdatna do spożycia. Spełnia wszelkie kryteria, które określane są przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Nie trzeba się bać o jej bezpieczeństwo i jakość.

Możliwość komentowania jest wyłączona.