Woda z nami przez cały rok!

Zwykły wpis

Z jakich powodów warto pić wodę?

To z wody w przeważającym stopniu składają się komórki ludzki. Jej niedobór w komórkach odczuwalny jest praktycznie od razu. Najzwyczajniej w świecie czujemy pragnienie.

Naturalnie duże pragnienie to nie jeden jedyny objaw tego, że nasz organizm chce dużej porcji wody. Sucha, zszarzała skóra, zesztywniały oraz przesuszony język, spierzchnięte usta, a nawet bóle głowy. To też właśnie może oznaczać, iż potrzebujemy wody. A więc nim ponownie sięgniemy po tabletkę warto najprzód bardzo powoli wypić trochę wody. Niejednokrotnie jest tak, że ból głowy mija już po paru minutach, bez leku.

Doskonale wiemy, że latem zapotrzebowanie na wodę rośnie. W lecie więcej się pocimy, stąd też częściej musimy pić wodę. Podczas gorących dni tracimy dużo składników odżywczych stąd, jeśli chcemy uzupełnić ich poziom, kupujmy wody z dużą zawartością minerałów.

Nie tylko latem

Wbrew pozorom zimową porą również jesteśmy dość narażeni na utratę znacznej ilości wody z komórek. Głównie w trakcie dotkliwych spadków temperatury.

Dzieje się tak z paru przyczyn. Jak potwierdzono wraz z parą, którą wydychamy traci się wodę. Po drugie bardzo dużo wody tracimy na zachowanie stałej temperatury naszego organizmu, która wynosi plus minus 36, 6 stopni Celsjusza.

Według naukowców z NASA w czasie dużych mrozów utracamy tak samo dużo wody, co podczas lata. W takiej sytuacji każdy musi pić do niemal trzech litów płynów. Najlepiej, gdy będą one bliskie temperatury pokojowej.

Różne smaki.

Część osób twierdzi, iż smak wody im nie pasuje, stąd wolą pić sztucznie słodzone napoje. Zapewne są one nie tylko szkodliwe dla organizmu, ale również dość kosztowne. W przypadku, gdy ktoś nie jest za smakiem naturalnej, czystej wody przecież może do niej dodać dodatki, które zmienią jaj smak, a ponadto są zdrowe. Co warto wybrać?

Zdecydowanie wszystko zależy od naszych upodobań smakowych. W ciepłe lato z całą pewnością wszystkim posmakuje woda z lodem, listkami mięty oraz plastrami cytryny. Doskonale zastąpi wszelkie sztucznie słodzone napoje. Na pewno nie winniśmy się bać eksperymentów. Do wody możemy dodawać sok z malin, czy miód. Eksperymentując na pewno stworzymy ulubiony napój na letnie dni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.