Dlaczego należy pić dużo wody?

Zwykły wpis

Jaki rodzaj wody powinniśmy spożywać?

To, iż woda jest nam niezbędna do życia nie ulega absolutnym kwestiom. Półki sklepowe uginają się od butelek z tym napojem. Laik może mieć niemały kłopot, na jaką z proponowanych wód się zdecydować, która będzie najlepsza dla jego organizmu?

Mineralna czy też Źródlana?

Wybór niewątpliwie zależy od kilku elementów, w tym od subiektywnych zapotrzebowań naszego ciała. Woda mineralizowana nie tylko świetnie nawadnia nasze komórki, lecz również dostarcza dużo cennych minerałów. Przede wszystkim wapnia, magnezu jak również sodu. Stąd też, jeżeli wyjątkowo aktywnie uprawimy rozmaite sporty, to winniśmy głównie sięgać po wodę mineralizowaną. Jednak warto skrupulatnie czytać etykiety. Składy danych rodzajów wód mineralizowanych mogą znacznie się od siebie różnić. Prócz tego nie każda z wód mineralnych będzie dobra dla nas. Na przykład osoby, które posiadają spore problemy z nerkami, winni uważać na stosunek sodu w wodzie. Wnikliwie czytajmy etykiety, wtenczas na pewno nie narazimy się na kłopoty. W przypadku zawahań trzeba skonsultować się z dietetykiem, on z pewn ością dopomoże wybrać odpowiednią wodę, która jest najlepsza dla nas.

Wody mocno mineralizowane miewają charakterystyczny sobie smak, posmak. Nie każdemu on odpowiada. Co wówczas pić? Dla tychże osób znakomitym rozwiązaniem jest woda źródlana. Tego rodzaju woda jest starannie przebadana, możemy bez lęku dawać ją też maluchom. Aczkolwiek, jeżeli weźmiemy pod rozwagę, iż spora część Polaków ma niedobór magnezu w swojej diecie, to z pewnością warto co pewien czas wodę źródlaną zamienić mineralizowaną, nawet, jeżeli jej posmak nam nie odpowiada.

Co zapewnia nam picie wody?

Woda to najważniejszy element komórek. Mówiąc krótko, w ponad siedemdziesięciu procentach jesteśmy zbudowani z wody. Bez niej nie byłoby w ogóle życia na naszej planecie. Woda to także fantastyczny przekaźnik wszystkich ważnych elementów mineralnych. Dlatego też musimy zwrócić baczną uwagę na rodzaj wody, jaki spożywamy i dobrać go do potrzeb naszego organizmu. Dzięki temu na pewno będziemy bardziej zdrowsi a nasze ogólne samopoczucie znacznie się poprawi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.