Woda a dieta

Zwykły wpis

Woda to główny składnik naszego organizmu. Dzięki niej dobrze się czujemy i doskonale wyglądamy. Mimo to część osób zastanawia się, dlaczego warto ją pijać, a nie na przykład wysoce słodzone napoje gazowane. Odpowiedź jest bardzo prosta, wręcz banalna Woda to najzdrowszy napój, jaki możemy wypić. Bez niej nie jesteśmy w stanie przetrwać. Badania naukowe wykazały, że ludzki organizm bez wody może pracować maksymalnie do ośmiu dni. Dlatego doceniajmy ten skarb, którym jest woda.

To ona dostarcza nam tak potrzebne elektrolity w czasie spiekot. Doskonale gasi pragnienie. Jakie są korzyści z picia wody? Pomaga nawilżyć naszą skórę od środka. Dzięki temu wygląda ona o dużo korzystniej i jest sprężysta. Zwykła woda może również pomóc uporać się z bólem głowy. Sporo osób się dziwi, jednak bardzo często nieznośny ból głowy może być wynikiem odwodnienia ciała. A więc nim sięgniemy po kolejną tabletkę przeciwbólową warto powoli wypić filiżankę wody. Po kilku minutach powinniśmy poczuć ulgę.

Pragniesz schudnąć? Pij wodę

Dlaczego warto popijać wodę w trakcie odchudzania? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze woda nie ma ani jednej kalorii, naturalnie pod warunkiem, że wybierzmy zwykłą wodę, bez żadnych suplementów smakowych. Woda doskonale zapełnia żołądek, dlatego wypijmy wolno pół szklanki wody przed każdym posiłkiem. Dzięki temu samoczynnie zjemy mniej, a efekty naszej diety będą o wiele szybciej dostrzegalne.

Woda pomaga również oczyścić organizm z różnorodnych produktów przemiany materii. Dlatego w trakcie odchudzania warto popijać minimum dwa litry tego płynu. Zwłaszcza, jeżeli oprócz diety intensywnie ćwiczymy. W takim wypadku musimy w szczególności zwracać uwagę na uzupełnianie elektrolitów w naszym ciele.

Jak zgubić dodatkowe kalorie?

Jest pewna zręczność z popijaniem wody, która pozwoli nam stracić kilka dodatkowych kalorii. Jak wszyscy wiemy nasz organizm dąży do utrzymania stałej temperatury, która wynosi około 36, 6 stopnia Celsjusza. Gdy wypijemy zimna wodę nasz organizm musi zużyć dużo energii, żeby ją ogrzać akurat do tej temperatury. Tym samym automatycznie tracimy sporo kalorii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.