Czy warto pić wodę?

Zwykły wpis

Jakie główne zalety ma picie wody?

Odpowiedź na to pytanie wbrew temu co by mogło się zdawać jest dość złożona. Na początku trzeba podkreślić, że woda to niemalże 80 procent ciała człowieka. Gdy brak jej w naszym organizmie automatycznie zaczynamy czuć się gorzej. Jakie są efekty niedoboru wody w organizmie? Na pewno pragnienie. To dosyć oczywiste. Gdy brak nam elektrolitów to automatycznie czujemy pragnienie. Jednakże to nie jedyny objaw odwodnienia. Czasem bywa, że brak wody objawia się napadami głodu. Tak jest właśnie. Z pokarmu nasz organizm również jest w stanie pozyskać wodę, która jest mu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego też, gdy czujemy ogromny głód, zdecydowanie warto przed sięgnięciem po jedzenie spokojnie wypić nieco wody.

Jakie są inne objawy braku wody?

Dosyć sztywny, wysuszony język. Spierzchnięte usta, zszarzała skóra, skurcze mięśni, jak i obrzmiałe kostki. Jeżeli będziemy dostarczać organizmowi wody zbyt mało, mocznik zacznie odkładał się w stawach. Początkowo widoczne jest to w okolicach kostki.

Picie wody wspiera także odchudzanie. Wystarczy wypić szklaneczkę wody przed posiłkiem, a nasz żołądek znacznie szybciej się napełni. Zjemy znacznie mniej. Tym samym prędzej dostrzeżemy rezultaty naszych starań.

Musimy więcej pić, w przypadku, gdy uprawiamy sporty. W takim momencie tracimy znacznie więcej elektrolitów niż zwykle, stąd też pamiętajmy, ażeby na siłownię czy na pływalnię zabierać ze sobą wodę.

Nie lubię smaku czystej wody. Co wtedy robić?

Część osób nie lubi smaku czystej wody i woli pić smakowe napoje. Warto pamiętać, że są one kwintesencją sztucznych konserwantów i aromatów. A prócz tego posiadają sporo nic nie wnoszących kalorii.

Jest jednak godny polecenia sposób, by trochę wzbogacić sobie smak zwykłej wody. Wystarczy do niej dodać naturalne dodatki. Między innymi limonkę, cytrynę, liście mięty. Dobry jest także sok z czarnej porzeczki bądź malin. Oczywiście soki robione w domu posiadają w swoim składzie sporo cukru, jednak za to nie mają sztucznych dodatków. Dlatego będą o wiele lepszą opcją na wszystkie napoje ze sklepowej półki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.