Przesadna ilość wody niebezpieczna dla człowieka

Zwykły wpis

Nadmierna ilość wody niebezpieczna dla człowieka. Na pewno każdy z nas na co dzień wypija kilka szklanek wody. Jednak ciągle niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że woda wypita w przesadnych ilościach może zaszkodzić naszemu organizmowi.

Współcześnie panuje przekonanie, że wypada na co dzień wypijać około 2 litry wody. Czy słusznie? Niestety jest to znany mit. Zestawienia naukowe dowodzą, że faktycznie woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, jednakże jej nadmierna ilość może prowadzić do przeróżnego rodzaju schorzeń.

Należałoby wiedzieć, że nadmierne spożycie wody wiedzie do zatrucia wodnego. Ta choroba określana jest mianem przewodnienia hipotonicznego. Jest to niesłychanie niebezpieczne, bo w jej najcięższych stadiach może nawet prowadzić do obrzęku mózgu. Przesadne ilości wody mogą sprawiać także inne dolegliwości.

Wypada zdać sobie sprawę, iż picie „na siłę” wody ma okazję spowodować prócz zatrucia wodnego inne kłopoty związane ze zdrowiem. Należałoby nie zapominać, iż jej nadmierne spożycie w szeregu przypadków osłabia nasze serce, a też nerki, które odpowiedzialne są za jej filtracje. Oprócz tego nagły wzrost wody w naszym organizmie może prowadzić do rozregulowania należącej do nas gospodarki wodno-mineralnej. Tym samym nazbyt tracimy sód, co ma prawo przyczyniać się otwarcie do skurczy serca.

Przeważnie przesadne spożycie wody ma podłoże psychogenne. Po pokaźniejsze ilości wody najczęściej sięgają osoby, jakie mają obsesję na tym punkcie. Nazywane jest to popularnie psychogennym nadmiarem pragnienia. Ludzie, jakich dotknęła ta choroba umieją wypić w ciągu jednego dnia od 6 litrów nawet do 10 litrów prostej wody, równolegle nie będąc aktywnymi fizycznie. Jednakże problem dotyczy także wielokrotnie osób, które wyczynowo trenują przeróżnego rodzaju sporty. Wtenczas niezmiernie łatwo jest naruszyć tą cienką granicę pomiędzy zalecaną dawką spożycia, a przesadną ilością.

Należałoby pamiętać, że woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm, niemniej jednak tylko w dobrych ilościach. Spożywana w nadmiarze może prowadzić do przeróżnego rodzaju problemów zdrowotnych, a również do poważnych schorzeń.

Możliwość komentowania jest wyłączona.